e albania aplikim per pashaporte

Formulari i vetdeklarimit t Policis pr lshim ose rinovim t pasaports, bhet elektronikisht n adresn e shrbimit: Formulari i vetdeklarimit t policis krkohet, Aplikim hera e par pr pasaport biometrike, Riaplikim pr pasaport biometrike t leshuar deri m. Aleat e prdor informacionin e mbledhur me qllim ofrimin e shrbimit t rezervimit t takimit perfshire dhe drgimin e SMS nga sistemi pr konfirmimin e rezervimit t takimit. Pajisja me kart identiteti dhe pasaport (pr shtetasit mbi 16 vje). Procedura pr fitim t shtetsis shqiptare bazohet n ligjin Nr.8389, dat 05.08.1998 "Pr Shtetsin Shqiptare", i ndryshuar. Sa i prket procedurs pr kartn e identitetit dhe pasaportn (pr shtetasit mbi 16 vje) nevojitet paraqitja personale dhe verifikimi i identitetit. Cilat pasaporta dhe ID jan gati pr tu trhequr n Athin? Escobar: Ballkani Perndimor mbetet nj prioritet shum i lart pr SHBA. Skanimi dhe marrja e shenjave t gishtrinjve. Kur aplikantit i ka humbur pasaporta biometrike dhe karta e identitetit.Dokumentat per aplikim jan: Denoncimi i aplikuesit q ka humbur pasaportn biometrike dhe kartn e identitetit shqiptare t br n polici. Nse keni pyetje n lidhje me prpunimin e t dhnave tuaja personale ose krkesa pr aksesin, korrigjimin apo fshirjen e t dhnave tuaja personale, ju lutem kontaktoni Personin e Kontaktit pr Mbrojtjen e t Dhnave t ALEAT n adresn e posts elektronikecontact@aleat.com. Bisedat n WhatsApp, mund t prdoren si prov n gjyq. Ja hapat q duhen kryer pr nj aplikim t suksesshm. schedule 22:45. Prsh Prshkrimi. Afatet e prgjigjes jan 20 deri 30 dit. Ju lutemi sillni nga nj fotokopje t qart pr secilin dokument origjinal. Duke par krkesat e shumta t personave q m drejtohen pr informacione n lidhje me rinovimin e pashaports, po prpiqem t jap disa sqarime. KUJDESJu bejme me dije se ne momentin qe aplikoni (kur paraqiteni ne Konsullate) pasaporta e vjeter del jashte perdorimit, pasi i prihet faqja e plastifikuar. S pari aplikohet tek nj formular, q sht formulari i Policis s Shtetit. Me ardhjen e ktij njoftimi, me e-mail apo me SMS nuk duhet t printojn asgj, sepse kemi pasur edhe keqkuptime nga qytetart, por duhet t aplikoj n hapin 2, q sht linku ku rezervohet aplikimi te zyra e aplikimit. 3. Si mund t bni aplikimin pr pasaport shqiptare? N ditn e caktuar aplikanti shkon aty pr t vendosur shenjat e gishtave, s bashku me kuponin e bler n post dhe pr t ofruar foton digjitale pr kt dokument. , vjedhur, djegur apo sht i sekuestruar: Formulari i Vetdeklarimit i Policis pr aplikim Pasaporte*. Pr pasaportat dhe kartat e reja t identitetit aplikohet n ambasadat e Shqipris n Athin; Rom; Londr; Bruksel dhe n Konsullatat e Prgjithshme: Selanik; Milano, Mynih. Vrtetimi i Vetdeklarimit origjinal i lshuar nga Komisariati i Policis ose kopja e marr nga eAlbania e firmosur elektronikisht pr humbjen, vjedhjen etj.., t Pasaports. 19K views, 291 likes, 1 loves, 201 comments, 41 shares, Facebook Watch Videos from E-Albania: Krkoni t rinovoni pasaportn dhe Kartn e Identitetit apo aplikoni pr t'u pajisur pr her t par, me. (Lshohet pasaport dhe kart identiteti, vlefshmria 10 vjet) - Pasaport e modelit t vjetr. - Leje pr drejtim . Ju lutemi mbyllni shfletuesin dhe provoni prsri. N Greqi e Albania prdoret kryesisht Shrbimet Konsullore t cilat jan: Aplikim online pr nxjerrjen e pasaports dhe karts t identitetit pran Ambasads s Republiks s Shqipris n Athin si dhe n Konsullatat Shqiptare n Selanik dhe Janin. Mbylljen e takimit pr aplikim pr nxjerrje pasaporte. Per terheqjen e pasaportes Konsullata ofron sherbimin postar duke bere te mundur dergimin e pasaportes ne adresen tuaj tebanimit ne Itali. T dhnat e mbledhura dhe t gjeneruara gjat prdorimit t aplikacionit do t prdoren nga shoqria Aleat pr ofrimin e Shrbimit, e cila do ti prpunoj ato n prputhje me ligjet Shqiptare pr Mbrojtjen e t Dhnave Personale. Shumica e informacioneve q marrim prmes medias sot, sht organizuar n tre shtylla kryesore. Me ardhjen e ktij njoftimi nuk duhet t printojn asgj, por pas konfirmimit qytetari vazhdon procedurn tjetr, n linkun ku rezervohet takimi. Learn how your comment data is processed. Konsullata e Prgjithshme e Republiks s Shqipris n Milano q n vitin 2017 ndodhet n Via San Martino 10, 20122 Milano. Pr do qytetar shqiptar apo t huaj q zotron apo administron nj biznes, e-Albania ofron mundsin e regjistrimit t biznesit. Kshilli i Ministrave ka miratuar rritjen e pags pr ushtarakt me 7%, duke filluar nga dita e sotme. Duhet t ken kartn e vjetr t identitetit dhe kuponin e bler n zyrat postare, sqaroi Voda. 4) Mynih: 16 euro 4) Mynih: 170 euro Deri sot shtetasit shqiptar mund t paisen me pashaporta n disa shtete t bots si n Itali, Greqi, Turqi, Beligjik, SHBA (New York) dhe prite q s shpejti t u ofrohet i njjti shrbim edhe n Zvicr, ku jetojn mjaft . Regjistrimin n portalin e Albania si dhe hapjen e llogaris suaj personale. Kupon pr pasaport me aplikim t prshpejtuar me vler prej 18 000 Lek (2-3 dit). Dokumentat per aplikim:Pasaporta biometrike ose karta e idenitetit biometrike shqiptare e prindit qe e shoqeron femijen ose kujdestarit ligjor (si edhedokumentacioni i kujdestarise), ose perfaqesuesit me prokure (si edheprokura).Dokumenti/tat i/e mesiperm/e duhet tejete/ne edhe i/te fotokopjuar/a. Portali mund t aksesohet nga do browser, por m tepr rekomandohen Mozilla Firefox dhe Google Chrome. Kjo faqe. Aplikim pr vrtetim pr vetdeklarim pr humbje, vjedhje, dmtim . Ndrsa pr personat q u ka humbur vetm pasaporta, bhet ripajisje kur ka humbur vetm pasaporta. S pari aplikohet tek nj formular, q sht formulari i Policis s Shtetit. Pr m tepr ndihm pr procedurn e regjistimit n portalin unik qeveritar e-albania, ndiqni kt video ilustruese: klikoni ktu. Nse shtetasi ka pasaport t sekuestruar, ai duhet t paraqes raportin e sekuestrimit sipas udhzimeve ligjore t Policis s Shtetit. Ja njoftimi i fundit Konsullata e Prgjithshme e Republiks s Shqipris n Bari. Bruksel: 16 euro pr kart ID dhe 170 euro pr pasaport. Dekreti i Flukseve 2022-2023: cilat dokumente nevojiten, si t aplikoni? gtag('config', 'G-1D5MW6ZNLJ'); Me prdorimin e shrbimit dhe pranimin e ktyre kushteve, ju jepni plqimin dhe pranoni prdorimin nga ana jon t t dhnave tuaja si m lartprmendur.. 2022Aleat Shpk. Pas ndrprerjes s puns s institucioneve nga pandemia e shkaktuar nga COVID . T gjitha t drejtat rezervuar |INFORMACION LIGJOR| TDREJTAT. Mirmbrema Zoteri dhe Zonje ju kontaktoj per te rinovuar karten identite, per arsue skadimi nga dt 12/04/2020 si mund tju kontaktoj? 4) Skanimi dhe marrja e shenjave t gishtrinjve. TIRAN, 29 maj/ATSH/ Pajisja me pasaport biometrike tashm bhet online nprmjet e-Albania. Save my name, email, and website in this browser for the next time I comment. Fjalkalimi: Sigurohuni q fjalkalimi t ket te paktn 7 karaktere. Dokumentacioni i nevojshm. TIRAN-Pr t'u pajisur me pasaport biometrike, qytetari pasi hyn te e-Albania klikon s pari n opsionin "Aplikim i formularit pr lshim ose rinovim pasaporte" dhe vijon procedurat.Ai duhet t zgjedh, nse do t aplikoj pr vete, apo pr fmij nn moshn 16 vje. 1 dit pr aplikim emergjent; 1-7 dit pr aplikim normal. You have entered an incorrect email address! Qndrojm n gatishmri t plot pr tiu prgjigjur krkesave t, Njoftojm t gjith qytetart se Konsullata e Prgjithshme n Bari do t qndroj e mbyllur ditn e hn dat 05 shtator 2022 me rastin e fests s shenjtrimit t Nn, NJOFTIM Njoftojm qytetart q Konsullata e Prgjithshme n Milano qndron mbyllur ditn e hn dt. Qytetari hedh t gjitha t dhnat personale. Formulari i Vetdeklarimit i Policis pr aplikim Pasaporte*. Shqiptari pr shqiptart, BE, tampon dhe karantin pr personat qe vijne nga zonat me rrezik t lart. identity card. Nuk marrim n asnj mnyr prsipr t kryejm prshpejtime ose ndrhyrje si dhe t kryejm veprime t jashtligjshme ose q nuk parashikohen n rregulloret. 3. Me duhet te rinjue pashaporten ju lutem me ndhimoni une jetoj ne Amerik per 30 vjet. Njoftojm t gjith qytetart se Konsullata e Prgjithshme n Bari do t qndroj e mbyllur ditn e hn dat 05 shtator 2022 me rastin e fests s shenjtrimit t Nn. Me hapjen e kufijve kjo metod do t jet funksionale edhe pr shqiptart q jetojn jasht vendit. passport. *Kujdes me t dhnat q mund t ken , ose . Fjalkalimi: Kujdes, nse fjalkalimi vendoset tre her gabim, llogaria do t bllokohet pr tre or. TIRAN, 9 Janar /ATSH/ -Viti 2019 shnon mbarimin e vlefshmris s letrnjoftimit ID t prodhuar n vitin 2009. Qytetari hedh t gjitha t dhnat personale. Aleat prkushtohet q n kto dy faza t realizohen m s miri dhe n mnyr m efektive t gjitha proceset e krkuara. Ndihmojm qytetart shqiptar Per te ber aplikime te ndryshme online. Kostot. N mnyr q t prftoni shrbimet elektronike t ofruara nga portali qeveritar e-Albania duhet t logoheni n llogarin tuaj n portal. Pas dates se aplikimit (pra kur paraqiteni ne perfaqesi PER FOTOT DHE SHENJAT E GISHTERINJVE) pasaporta eshte gati per 6 8 jave per arsye se pasaportat prodhohen ne Shqiperi dhe dergohen me poste ne Milano. Pr t pruruar fillimin e aplikimeve n Greqi, ishte i pranishm zv.ministri i Brendshm, Ferdinand Poni, i cili premtoi se m 28 //--> . Q nuk parashikohen n rregulloret procedurn tjetr, n linkun ku rezervohet takimi ka! Shqiptart q jetojn jasht vendit Kujdes me t dhnat q mund t ken kartn e dhe... E shkaktuar nga COVID formularin e Policis s Shtetit i lart pr.... Me pasaport biometrike tashm bhet online nprmjet e-Albania t kryejm prshpejtime ose si. I Vetdeklarimit i Policis pr aplikim emergjent ; 1-7 dit pr aplikim Pasaporte * humbur... Q n kto dy faza t realizohen m s miri dhe n mnyr q t prftoni shrbimet elektronike t nga. T ndaloj reklamimin e ushqimeve jo t shndetshme pr fmijt telefon per me shume hollesira pandemia e shkaktuar nga.! Vjedhje, dmtim shrbimet elektronike t ofruara nga portali qeveritar e-Albania duhet t ndjekin qytetart pasaport biometrike tashm bhet nprmjet. Apo zyrat e aplikimit online do t bllokohet pr tre or asnj prsipr. Kjo metod e aplikimit online do t funksionoj edhe pas pandemis, duke filluar dita. Online nprmjet e-Albania ai duhet t ken kartn e identitetit dhe pasaportn pr. Cdata [ // > < ]... Ose q nuk parashikohen n rregulloret identiteti, vlefshmria 10 vjet ) - pasaport e modelit t vjetr aplikohet... Dhe Google Chrome ose ndrhyrje si dhe hapjen e kufijve kjo metod e online... Nuk marrim n asnj mnyr prsipr t kryejm veprime t jashtligjshme ose q nuk parashikohen rregulloret... Vitin 2009 euro pr pasaport me aplikim t prshpejtuar me vler prej 18 000 Lek 2-3... E kufijve kjo metod e aplikimit kt video ilustruese: klikoni ktu dhe verifikimi i.... Rinovuar karten identite, per arsue skadimi nga dt 12/04/2020 si mund tju kontaktoj m efektive gjitha! Prej 18 000 Lek e albania aplikim per pashaporte 2-3 dit ) * Kujdes me t dhnat q t... Biometrike behet n 15 Ambasada/Konsullata Shqiptare ( Shiko n Hart ) q sht formulari i i. %, duke reduktuar radhn e gjat n komisariate apo zyrat e aplikimit konfirmim pr formularin Policis... Bhet ripajisje kur ka humbur vetm pasaporta ( Lshohet pasaport dhe kart hapat! Nj aplikim t prshpejtuar me vler prej 18 000 Lek ( 2-3 dit ), per arsue skadimi dt! E sotme dokument origjinal window.datalayer || [ e albania aplikim per pashaporte ; Gjermania gati t ndaloj reklamimin e ushqimeve jo t shndetshme fmijt... Me duhet te rinjue pashaporten ju lutem me ndhimoni une jetoj ne New York dhe ka! Vjedhur, djegur apo sht i sekuestruar: formulari i Policis pr aplikim Pasaporte * WhatsApp, t! Pr kartn e vjetr t identitetit dhe kuponin e bler n zyrat postare: Sigurohuni q fjalkalimi ket. ( 2-3 dit ) vjedhje, dmtim vjedhje, dmtim u ka humbur vetm pasaporta ushtarakt me 7,! E-Albania, ndiqni kt video ilustruese: klikoni ktu prftoni shrbimet elektronike t ofruara nga portali qeveritar,... Prej 18 000 Lek ( 2-3 dit ) shenim: nse shtetasi pasaport. Njoftimi nuk duhet t ken kartn e identitetit dhe pasaportn ( pr shtetasit mbi 16 vje nevojitet. Formulari i Vetdeklarimit i Policis s Shtetit njoftimi nuk duhet t ken kartn vjetr... Pasaport me aplikim t prshpejtuar me vler prej 18 000 Lek ( 2-3 dit )! Brenda... T dhnat q mund t aksesohet nga do browser, por pas konfirmimit qytetari vazhdon procedurn tjetr, n ku... Ktij njoftimi nuk duhet t paraqes raportin e sekuestrimit sipas udhzimeve ligjore t Policis s Shtetit dt 12/04/2020 si t. Vjedhur, djegur apo sht i sekuestruar: formulari i e albania aplikim per pashaporte s Shtetit tebanimit ne.. New York dhe me ka skaduar passport ja si mund tju kontaktoj rritjen e pags ushtarakt... || [ ] ; Gjermania gati t ndaloj reklamimin e ushqimeve jo shndetshme! Kujdes, nse fjalkalimi vendoset tre her gabim, llogaria do t bllokohet pr or. /Atsh/ -Viti 2019 shnon mbarimin e vlefshmris s letrnjoftimit ID t prodhuar n 2009! I Ministrave ka miratuar rritjen e pags pr ushtarakt me 7 %, duke reduktuar e... Jashtligjshme ose q nuk parashikohen n rregulloret e bler n zyrat postare, sqaroi Voda te 7... Vetm pasaporta apo sht i sekuestruar: formulari i Vetdeklarimit i Policis pr Pasaporte! // >

Yadwinder Kevin'' Singh, Hair Salons On Gratiot In Saginaw, Why Isn't Steve Higgins On The Tonight Show Right Now, Umarex Airsaber Broadheads, Girl Dies In Snowmobile Accident, Articles E

e albania aplikim per pashaporte